Aktuality

05
08
Opava Purkyňova

Burza středoškolských služeb v přírodovědném zaměření se konala 27. března na Střední škole zahradnické v Ostravě. Účastníky čekala ukázka badatelské výuky ex situ realizované hostitelskou školou, návštěva Geologického pavilónu F.Pošepného (VŠB-TU Ostrava) – kde shlédli ukázky možností využití sbírek pro střední školy, pracovní listy, expozice, prezentace přírodovědného vzdělávání, badatelských metod edukace v rámci studijních oborů SZaŠ, následovala prohlídka školy a studijního zázemí, ukázka investičního projektu park zahrad a jeho možného využití dalšími školami.

 

05
08
Ostrava Hladnov

Dne 25. 2. 2015 absolvovali členové Přírodovědného kroužku Gymnázia Hladnov exkurzi do Planetária Ostrava. V rámci ní viděli dva vzdělávací pořady: Tajné životy hvězd a Spanilou jízdu Sluneční soustavou. Po speciální projekci následovala komentovaná prohlídka hvězdárny, Výzkumáku a Experimentária. (Foto: Planetárium.jpg)

02
07
Bruntál Kavalcova

Ve dnech 12. – 14. 6. 2015 uspořádala SPŠ a OA Bruntál v rámci projektu NatTech „Víkend s technikou“. Žáci základních škol se na tři dny stali mladými techniky. V rámci exkurzí a výletů se zábavnou a netradiční formou dozvěděli zajímavosti o strojírenství, robotice a dopravních prostředcích. Díky spolupráci žáků ZŠ a SŠ si vyzkoušeli řadu zábavných experimentů a prožili nezapomenutelný víkend.

Stránky